pondělí 12. května 2014

Lampa PLASTI-DIPem

Staré lampičce, jsem kdysi dal nový háv, chromovým sprejem. Za nějaký léta se barva odřela, protože jsem to samozřejmě neměl přebroušený. Teďko mám ale po ruce barvu PLASTI-DIP, což je vlastně guma ve spreji, tak jsem lampičku zase refreshnul. A zase jsem ji nepřebrousil, protože PD bude držet i tak. Je to barva odolná teplotě do 93`C, takže s pořádně rozžhavenou žárovkou nebude mít problém. Aplikuje se při 20 °C, na což je teďko venku ideálně.


Vykloubenou pružinu jsem omotal páskou, aby s odendaváním přebytečné barvy, nebylo tolik práce a začal jsem vrstvit barvu. Chce to v klidu, radši víc tenkých vrstev. Při nástřiku se barva jeví jako lesklá, jakoby s texturou, ale když zaschne, je pěkně matná a rovnoměrně rozlitá.

Kabel jsem páskou neobmotával, protože zas tolik času nebylo :D A aspoň je vidět, o co tady vlastně jde. Jde o to, že PLASTI-DIP, když zaschne, je to prostě guma, která lze jednoduše sundat. Ale tam kde jí chcete, aby zůstala, tam drží jako přibitá. No a pak už jenom dozdobíte samolepkami a lampa je zas použitelná.


 

Žádné komentáře:

Okomentovat